احادیث و سخنان

احادیث امام عسکری – فضیلت بودن در خدمت اهل بیت

«مَنْ أَحَبَّنا بِقَلْبِهِ وَأَخْدَمَنا بِیَدِهِ وَلِسانِهِ، فَهُوَ مَعَنا فِی الغُرْفَهِ الَّتِی نَحْنُ فِیها(۱۵۱)؛ کسی که با دلش ما را دوست داشته و با دست و زبانش در خدمت ما باشد، او در بهشت در درجه و غرفه ما خواهد بود.»
محمد بن حسن گفته است: بیماری سختی در چشمم پدید آمد، نامهای به محضر مولایم امام حسن عسکری علیه السلام نوشتم و از ایشان خواستم که برای من دعا بفرمایند. وقتی نامه را برای ایشان فرستادم، با خودم گفتم: ای کاش از حضرتش میپرسیدم که سرمهای برای چشم بیان میکرد. بعد از مدّتی، پاسخ نامه که به خطّ مبارک آن حضرت علیه السلام بود (برایم) آمد، (ایشان) در آن برای سلامت چشم بیمارم دعا فرموده بودند؛ چون که یکی از چشمانم نابینا بود.
سپس ایشان مرقوم فرموده بودند: خواسته بودی که برای تو سرمهای را بیان کنم، بر تو باد که صبر(۱۵۲) را با اثمد(۱۵۳)(۱۵۴)، کافور و توتیا مخلوط کن و از آن سرمهای تهیه کن و به چشمت بِکِش که این سرمه، تاریِ چشم را از بین برده و چشم را جلا میدهد و رطوبت آن را نیز از بین میبرد.
محمد بن حسن گفته است: من طبق دستور مولایم عمل کردم و این سرمه را درست کردم و چشمم بهبود یافت و خداوند (متعال) را همیشه سپاس میگویم.(۱۵۵)

برگرفته از کتاب سیری در زندگانی امام حسن عسکری علیه السلام نوشته: محمد حسین زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *